Christopher Nolan letett annyit az asztalra, hogy filmet készítsen Oppenheimerről
Batman-trilógia, Csillagok között, Dunkirk: Nolan korábbi filmjeinek magányos hősei ötmilliárd dolláros bevételt termeltek, de nem ez bennük a legjobb.
Batman-trilógia, Csillagok között, Dunkirk: Nolan korábbi filmjeinek magányos hősei ötmilliárd dolláros bevételt termeltek, de nem ez bennük a legjobb.
A filmtörténet legmonumentálisabb képeit adták nekünk a tudományos fantasztikus alkotások, amelyek ugyan nagyon jól működnek az irodalom szintjén, de igazi életterük a mozivászon lett. Kulturális emlékezetünkből pedig kitörölhetetlenné váltak az Alien-filmek, a Mátrix, a Jurassic Park vagy éppen a 2001: Űrodüsszeia szimfóniája. A hvg.hu 10 részes videoesszé-sorozatában ötperces gyorstalpalókat kapunk a meghatározó filmes műfajokból – Lichter Péter filmesztéta ezúttal a sci-fik univerzumába kalauzol el minket.
A KaziooFX nevű Twitter-felhasználó nemrég gondolt egyet, és átszerkesztette egy kicsit a Csillagok között című film egyik jelenetét. Ennek eredményeként Elon Musk is bekerült a filmbe, egész pontosan Matthew McConaughey helyére.
Bár ez csak egy mellékfilm-, egy spin off-sorozat, a rajongók talán nem lesznek szomorúak.
Napok múlva érkezik a Dunkirk című háborús thrillere, ezért kicsit visszatekintettünk a brit mester életművére, és rangsoroltuk eddigi kilenc moziját. A legjobb Batman-filmeket és a legambiciózusabb sci-fiket is neki köszönhetjük, de azt néha hajlandóak vagyunk elfelejteni, hogy Hugh Jackmanből és Robin Williamsből is ő hozta ki életük egyik legjobb alakítását.
Egymás mellé vágták a Mézga Aladár különös kalandjai és a Csillagok között jeleneteit, megdöbbentő a hasonlóság.
A kritikákat összegyűjtő Metacritic oldal arról kérdezte meg olvasóit, szerintük mi volt 2014 legtúlértékeltebb mozija. Most nyilvánosságra hozták az eredményeket.
Melyik volt a legmeghatóbb és a legmonumentálisabb mozi 2014-ben? Marion Cotillard vagy Matthew McConaughey nyújtott meggyőzőbb alakítást? A látványos megoldások vagy a lélekemelő színészi játékok miatt marad emlékezetes 2014 filmes termése? Íme a hvg.hu toplistájának második része, az év – szerintünk – tíz legjobb mozijával.
Tudja, milyen fogadásokat szokott kötni Stephen Hawking? És azt, hogy a tét egy Penthouse magazin? De legalább azt tudja, mi a különbség a fekete lyuk és a féreglyuk között? Ha nem, nézze meg a Csillagok között című sci-fit, ennyire élethűen még nem ábrázolták e jelenségeket. És hogy ez miért fontos? Fizikusok nekünk azt mondták, lényegében ez lehet a nagybetűs Jövő.
A szuperhős robotokról szóló animációs vígjáték, a Hős6-os legyőzte az amerikai és a kanadai mozipénztárakban a nálunk épp most debütáló Csillagok közöttet.
Hova menekülhet az ember, ha a Föld lakhatatlanná válik? A Csillagok között végre nem egy olyan jövőképet mutat be, ahol gonosz diktátorok miatt pusztul ki az emberiség – hiszen saját magunk vagyunk a legnagyobb ellenségeink. Christopher Nolan filmje a 2001: Űrodüsszeia megalomániájára épít, de igazi hollywoodi hőstörténet, érzelmekkel teli dráma kerekedik ki belőle.
Itt a legújabb előzetes az év leglátványosabb filmjének ígérkező Csillagok között című sci-fihez, ami Christopher Nolan rendező szerint a 2001: Űrodüsszeia vonalát viszi tovább, azaz a lélegzetelállító effektek mellett a mondanivaló sem lesz felszínes. A főszerepben a friss Oscar-díjas Matthew McConaughey.